Dodge Durango

Vše, co potřebujete vědět

Základní informace o modelu

Rodinné SUV s duší muscle car –⁠ i tímto způsobem by se dalo charakterizovat spojení dvou zdánlivě neslučitelných světů. A tak si můžete užívat prostor sedmimístného SUV v kombinaci s výkonnými motorizacemi. Vždyť najděte evropský ekvivalent, který by jako střední motorizaci nabízel plnotučnou V8 s objemem 5.7 litru.

Motorizace

V6 3.6 l Pentastar (295 koní)
V8 5.7 l Hemi (360 koní)
V8 6.4 l Hemi (475 koní)
V8 6.2 l Hemi (710 koní)

Převodovka

ZF 8 st. automat

Rozměry

délka 5100 mm
šířka 1925 mm
šířka vč. zrcátek 2172 mm
výška 1852 mm
hmotnost od 2 262 kg

Modelové řady

SXT
SXT Plus
GT
GT Plus
R/T
Citadel
SRT
SRT Hellcat

Základní stupeň SXT u modelu Dodge Durango.

Základ: SXT

Dodge Durango RT stojí ve středu nabídky této modelové řady.

Střední cesta: R/T

Vrchol modelové řady Dodge Durango v podobě Hellcatu.

Vrchol: SRT Hellcat

Dodge Durango rozdíly v modelových řadách.

Rozdíly v modelových řadách

Základním modelem pro Durango je výbavový stupeň SXT, který se standardně pojí s šestiválcovým 3.6 l Pentastarem. Nezávisle ale na stupni výbavy je možné každé Durango objednat i s pohonem všech kol.

Výbavový stupeň GT Durangu dodá lepší vzhled a několik výbavových prvků, jako je například lepší audiosystém Alpine, zadní parkovací senzory nebo sedmimístné uspořádání interiéru.

Stejně jako u Challengeru a Chargeru se označení R/T spojuje s motorem V8. S V8 můžete tahat přívěsy až o hmotnosti 3,9 tuny a užívat si zvuk plnotučné V8. Ještě větší zábavu si užijete s motorem 6.4, se kterým u svého Duranga můžete počítat s adaptivními tlumiči Bilstein.

Mezistupňem je výbava Citadel, což je skvěle vybavené Durango dostupné jak s šestiválcem 3.6 litru, tak s osmiválcem 5.7 litru.

Nejbrutálnějším Durangem je model SRT Hellcat, který se ale v nabídce Dodge moc dlouho neohřál. I kvůli emisním limitům ho výrobce nabízel pouze pro modelový rok 2021.

Hlavní přednosti Dodge Durango

Dominantní vzhled

Tohle není klasické SUV. Za Durangem díky dominantním a svalnatým tvarům otočí hlavu nejeden nadšenec do aut. Masivní maska, sání v kapotě a zamračená světla – to vše skvěle zapadá do konceptu Brotherhood Of Muscle. Dodge se totiž posledních 10 let profiluje jako výrobce aut zaměřených na výkon a brutální vzhled.

Bohatá výbava

Již standardní výbava je u Dodge Durango velmi bohatá. Vaše Durango tak vždy bude mít třízónovou automatickou klimatizaci, zadní parkovací kameru, kožený volant, nebo bezklíčový přístup. Od výbavového stupně GT Plus můžete také počítat s dálkovým startem, nebo vyhřívanými koženými sedačkami a volantem.

Vnitřní prostor

Masivní vzhled vozu Dodge Durango není jen laciným divadlem. Při vstupu do interiéru zjistíte, že tady se prostorem opravdu nešetřilo. Sedačky jsou, jak je pro vozy z USA typické, královsky prostorné. Durango nabízí až sedm míst k sezení v komfortu, který je standardně u Evropské konkurence v tomto cenovém rozsahu nevídaný.

Často kladané dotazy

Jaká je spotřeba?

Záleží na motorizaci:

  • S motorem 3.6 lze jezdit s průměrnou spotřebou 9 až 10 litrů na 100 km.
  • S motorem 5.7 se průměrně jezdí kolem 14,5 l/100 km. 
  • S motorem 6.4 si vezme přibližně o litr na sto navíc oproti menšímu Hemi 5.7.
  • S motorem 6.2 počítejte 16 až 18 litrů na 100 km při klidné jízdě. Pokud tomu budete šlapat, bude 6.2 žrát i čáry ze silnice a děti na krajnici.
Kolik Dodge Durango utáhne?

Opět záleží na motorizaci:

  • S motorem V6 3.6 litru lze tahat bržděné přívěsy až do hmotnosti 2,8 tuny.
  • S motorem V8 (5.7, 6.4 i 6.2) a bez paketu Tow N Go Dodge Durango utáhne 3,3 tuny.
  • S motorem V8 (5.7, 6.4 i 6.2) a paketem Tow N Go Dodge Durango utáhne až 3,9 tuny.
100%

100% SUV

Poptávka po vozu Dodge Durango